На 28 март 2025 г. в Националната природо-математическа гимназия „Академик Любомир Чакалов“ ще се проведе ден на отворените врати.
За бъдещите петокласници
От 14:30 до 15:30 часа в 130 аудитория на Факултета по химия и фармация към СУ „Свети Климент Охридски“, бул. „Джеймс Баучър“ 1, ще се проведе среща на ръководството на НПМГ с учениците от IV клас и техните родители, на която ще се обсъди балообразуването за прием в V клас.
Учениците от IV клас и техните родители, желаещи да разгледат училището, ще могат да го направят след срещата във Факултет по химия и фармация или на следващия ден, 29 март 2025 г., от 14:30 до 15:30 след приключване на Пролетното математическо състезание за ученици от IV клас, на което НПМГ ще е домакин.
За бъдещите осмокласници
От 14:30 до 16:00 часа всички желаещи ученици от VII клас и техните родители ще могат да разгледат училището, да се срещнат и да разговарят с преподавателите по профилиращи предмети:
- кабинети 10, 11 и 12 на първия етаж ще Ви очакват учителите по математика и информатика за паралелките с профилиращи предмети математика и информатика;
- кабинети 20 и 22 на втория етаж ще Ви очакват учителите по биология и здравно образование за паралелките с профил природни науки;
- кабинети 30 и 32 на третия етаж ще Ви очакват учителите по физика и астрономия и математика за паралелката с профилиращи предмети физика и астрономия и математика;
- кабинети 38 и 39 на третия етаж ще Ви очакват учителите по география и икономика и математика за паралелката с профилиращи предмети география и икономика и математика;
- кабинети 40, 42 и 43 на четвъртия етаж ще Ви очакват учителите по химия и опазване на околната среда за паралелките с профил природни науки;
От 16:00 до 17:00 часа в 130 аудитория на Факултета по химия и фармация към СУ „Свети Климент Охридски“, бул. „Джеймс Баучър“ 1, ще се проведе среща на ръководството на НПМГ с учениците от VII клас и техните родители, на която ще се обсъдят различните паралелки и балообразуването за прием в тях.