Ученикът от 9.А клас на НПМГ Георги Стоименов е избран в състава на националния отбор по английски език, който ще представи България на международната олимпиада IELO- 2025. Тя ще се проведе в периода 24-31.08.2025 г. в град Дева, Румъния.
Възпитаникът на НПМГ постигна завиден успех и се класира на четвърто място в неговата възрастова група на националния кръг по английски в конкуренция с още 200 ученици, след като успешно преодоля общински и областен кръг на олимпиадата.
Националната олимпиада се проведе този март в Кърджали.
Деветокласникът от НПМГ бе избран след проведена оспорвана селекция сред 50 ученици от различни училища в цялата страна. В отбора той е единственият представител от София.
Негов преподавател и ментор е Теодора Димитрова, старши учител по английски език.

