Национална природо-математическа гимназия "Акад. Любомир Чакалов"

ЗЛАТО И БРОНЗ ЗА НПМГ ОТ НАЦИОНАЛНОТО ПО ШОТОКАН КАРАТЕ-ДО

Силно представяне и двойно отличие – Страхил Димитров от 7.А клас се завърна със златен и бронзов медал от националния шампионат по Шотокан карате-до, утвърждавайки се сред най-добрите в страната.

Успехът на възпитаника на гимназията се дължи на специфична техника, концентрация и вътрешна устойчивост.

Зад тези медали стои повече от спортно постижение. Карате възпитава дисциплина, търпение и постоянство – качества, които се изграждат с всяка тренировка.

„Целта на карате-до не е в победата или поражението, а в усъвършенстването на характера на практикуващите.“

Ключов момент в това изкуство е „киай“ – израз на вътрешна енергия и концентрация, в който умът, духът и тялото действат в пълен синхрон.

Карате изгражда личности – със самоконтрол, уважение и увереност, качества, които остават далеч отвъд залата. Националното първенство по Шотокан карате-до се проведе в София.