Национална природо-математическа гимназия "Акад. Любомир Чакалов"

ПОСЛЕДНИЯТ ЗВЪНЕЦ ЗА ЗРЕЛОСТНИЦИТЕ НА НПМГ

Празнично, наситено със смисъл и внимание към всеки детайл – така Националната природо-математическа гимназия изпрати випуск 2025-2026.

Училищният звънец прозвуча по различен начин – като знак за промяна, за избор и за нови посоки.

Дванадесетокласниците се събраха за своя последен учебен ден след години усилия, приятелства и споделени преживявания.

Дворът на гимназията се превърна в сцена на споделена радост и признание, където ученици, учители и родители заедно отбелязаха един от най-паметните дни в училищния живот.

Тържествената церемония обедини цялата училищна общност.

В своето обръщение директорът на гимназията подчерта значението на знанието, постоянството и личния избор като водещи ориентири занапред и насърчи зрелостниците да отстояват целите си с увереност.

Празничната програма изпълни пространството с енергия, ритъм и настроение – сцена, на която талантът и духът на гимназията се срещнаха. Аплодисментите не стихваха, а всеки миг допълваше усещането за значимост на този ден.

С думи на подкрепа и признание класните ръководители поздравиха зрелостниците – с благодарност за общия път и с пожелания за смелост, последователност и успех.

Тържественото изпращане на зрелостниците затвърди представата за приемственост – между поколения ученици, между традиция и развитие, между постигнатото и предстоящото. Гимназията се раздели със своите възпитаници с признание за техния труд и увереност в бъдещите им успехи. На добър час!