На 24 май – Деня на светите братя Кирил и Методий, на българската азбука, просвета и култура и на славянската книжовност – трима ученици от Националната природо-математическа гимназия „Акад. Любомир Чакалов“ бяха отличени с грамоти „ЗВЕЗДИТЕ НА СОФИЯ“ от Регионалното управление на образованието – София-град.
Признанието за високи постижения, активно участие в живота на училищната общност и принос към авторитета на училището получиха Дамян Будинов от 11. А клас – председател на СУС (Софийски ученически съвет) и на Ученическия съвет в НПМГ, Лилия Дамгалиева от 8. Б клас и Георги Калбаков от 11. А клас.
Наградите бяха връчени по време на тържествения концерт, организиран от Столична община и РУО – София-град, от д-р Елеонора Лилова – началник на РУО – София-град.
В празничното шествие по случай един от най-светлите и вдъхновяващи български празници се включиха ръководството, учители и ученици на НПМГ.
24 май е ден на духовност, знание и признателност към всички, които пазят и развиват българската просвета, култура, дух и образование.
Нека продължаваме да носим любовта към знанието, да ценим словото и да следваме пътя на просветата! Честит празник!











