Национална природо-математическа гимназия "Акад. Любомир Чакалов"

НПМГ СРЕД ГОЛЕМИТЕ ПОБЕДИТЕЛИ В ПЪРВОТО STEM СЪСТЕЗАНИЕ НА СОФИЯ

Сред над 200 ученици от повече от 50 софийски училища първото място в направление „Природни науки“ на първото регионално STEM състезание в България беше спечелено от ученици на НПМГ „Акад. Любомир Чакалов“.

В продължение на 3 дни млади изследователи, инженери и програмисти представяха своите идеи и решения в рамките на първата регионална STEM седмица, посветена на науката, технологиите и иновациите.

Сред десетките проекти отличието в направление „Природни науки“ заслужено спечели разработката „Биопластмаси“ на Борис Янкулов и Борис Добрев от 10. Г клас. Със своята актуална тема, научен подход и задълбочена подготовка двамата ученици впечатлиха журито и се наредиха сред победителите в първото по рода си регионално STEM състезание.

Техен учител по химия е Людмила Кирилова, а ръководител на отбора е преподавателят в гимназията Наско Стаменов.

Наградите на лауреатите бяха връчени от заместник-министъра на образованието и науката д-р Таня Панчева, началника на РУО София-град д-р Елеонора Лилова и директора на Националния STEM център проф. д-р Найден Шиваров.

Финалът на състезанието премина в празнична атмосфера, а ученическата музикална банда на НПМГ „Асфодел“ поздрави лауреатите и гостите с рок изпълнение на живо, което внесе допълнителна енергия и настроение в залата. https://youtu.be/GYzO7vTN5AA

Борис Янкулов и Борис Добрев от 10. Г класна НПМГ
Началника на РУО София-град д-р Елеонора Лилова, директора на Националния STEM център – проф. д-р Найден Шиваров, Ивайло Ушагелов – директор на НПМГ „Акад. Любомир Чакалов“ и Борис Янкулов и Борис Добрев от 10. Г класна НПМГ