Грамота за принос към столичното образование като председател на СРСНПБ (Съюза на ръководителите в системата на народната просвета в България) – София получи директорът на Националната природо-математическа гимназия „Акад. Любомир Чакалов“ Ивайло Ушагелов. Отличието бе връчено лично от д-р Елеонора Лилова, началник на Регионалното управление на образованието (РУО) – София-град.
Сред лауреатите на тазгодишните награди на РУО е и Деница Кожухарова – заместник-директор на НПМГ, която бе удостоена с грамота за принос към столичното образование в категория „Творчески изяви и организиране на инициативи“.
В категория „Професионално развитие и методическа дейност“ с грамота за висок професионализъм и принос към столичното образование бе отличен и учителят по български език и литература в НПМГ Борис Илиев.
С почетното отличие на Министерството на образованието и науката „Неофит Рилски“, което традиционно се присъжда в навечерието на 24 май, за дългогодишен принос в подготовката на ученици за олимпиади и за значими професионални постижения бяха наградени учителят по биология Александър Милушев и по математика Иво Кортезов.
Най-високото ежегодно отличие на МОН за педагогически специалисти бе връчено от заместник-министъра на образованието и науката д-р Таня Панчева.
НПМГ е сред редовните носители на това отличие заради изключителните си постижения на национални и международни олимпиади.





